ПРОЉЕЋНЕ АКТИВНОСТИ У ШКОЛИ

Прољеће увијек носи нешто ново, па тако је и у нашој школи било много различитих догађаја. Након обиљежавања Дана жена активности су настављене у различитим областима.


14. март се још од 1988. године обиљежава као  Дан броја ПИ, а од 2019. године UNESCO је овај дан прогласио за Међународни дан математике. Наставник Ненад Вујић ученицима је кроз презентацију приближио значај и улогу броја ПИ у математици и физици. Ученици VI разреда чули су занимљиво предавање о броју чији је број децимала бесконачан.


Еколошка секција и Савјет ученика паноима, лецима и занимљивим порукама обиљежили су Свјетски дан шума – 21.3. и Свјетски дан вода – 22.3. Ученицима разредне наставе, полазницима продуженог боравка подијелили су занимљиве капљице и крошње дрвећа са порукама значаја чувања воде и шуме.


Чланови секције Млади географи израдили су пано поводом Свјетског дана вода.


Ученици од петог до деветог разреда, у периоду од половине фебруара и током марта мјесеца учествовали су у интерактивним радионицама на тему вршњачког насиља.

Представници Центра за ментално здравље Дома здравља Градишка са нашим ученицима разговарали су о превенцији насилне комуникације и превенцији вршњачког насиља. Ученици су сазнали како могу препознати и спријечити насиље, те како и коме се обратити за помоћ, научили су колико је важно поштовање, подршка и заједништво у школској средини.


Филмска пројекција у Културном центру у Градишци уприличена је 2.4. за ученике предметне наставе. Филм ЗЛОГОЊЕ је прича о Јовану и Милици, десетогодишњацима који се упознају када Милица ненадано стигне у Јованов разред.


Ученици разредне наставе 4.4. су у Културном центру у Градишци гледали представу „Буре“ Дјечијег позоришта Републике Српске. Приповијетка „Буре“ Исидоре Скулић је дио школске лектире у којој је главни лик усамљена дјевојчица која је од старог бурета хтјела да направи уточиште у које ће моћи да се издвоји од стварности, да машта.


Свјетски дан свјесности о аутизму, 2.4. обиљежен је тако што су ученици израдили паное, који су истакнути у холу школе, подсјећајући нас да је свако дијете бајка за себе, да сви можемо бити пријатељи.